Recessie? Hoe gaat het met de vacatures? (deel 7)
Het begint een eenzijdig verhaal te worden, maar het is simpelweg niet anders. Week na week blijven de aantallen online vacatures afnemen.
Ook deze week zijn er alleen maar negatieve cijfers te presenteren. De vacaturesites die een niche bestrijken (Binnenlands Bestuur en BETABANEN.nl) verliezen respectievelijk 6 en 7 vacatures per saldo. Dat zijn op zich natuurlijk geen schokkende getallen, maar wel als je bedenkt dat als je deze krimp van 2 a 3 procent wekelijks laat noteren. Beide sites hebben ten opzicht van het ‘nulpunt’, wat nu dus nog geen vier maanden geleden is, meer dan 50 procent van hun totaal verloren. Maar ook de grote vacaturesites hebben verliezen moeten incasseren van 25 tot 33 procent!
Negatieve spiraal
In totaal heb ik nu 12 metingen gedaan en natuurlijk valt de negatieve spiraal overduidelijk op. Als je je dan afvraagt hoe vaak we een stijging hebben kunnen noteren dan wordt de situatie nog duidelijker. Werk.nl en Binnenlands Bestuur hebben tijdens 4 van de 12 metingen een winst mogen laten noteren. Als je dan naar die winsten kijkt, dan valt het ook nog eens op dat het vaak relatief kleine ‘plusjes’ zijn.
Schijnender is de situatie bij de overige partijen. Deze wisten alle drie maar 1 keer een winst te noteren! Oftewel, week na week worden er verliezen genoteerd.
Hieronder het totaaloverzicht.




















Laat een reactie achter!