Home » Techniek

Dit is de toekomst! ’s Werelds eerste Augmented Reality-browser gelanceerd

Geschreven door Remko Zuiderwijk (Liones) op dinsdag 16 juni 20092 reacties
Dit is de toekomst! ’s Werelds eerste Augmented Reality-browser gelanceerd

Het Nederlandse bedrijf SPRXmobile lanceert vandaag Layar, ’s werelds eerste Augmented Reality-browser voor de mobiele telefoon. Een gebruiker die door de cameralens van de mobiele telefoon rondkijkt ziet welke huizen er te koop en te huur zijn, welke bars en winkels populair zijn en waar in de straat zich vacatures, zorgverleners en geldautomaten bevinden.

SPRXmobile werkt hiervoor samen met Funda, Hyves, Tempo-Team, Zekur.nl en ING. Hiervoor is een toestel met GPS, camera en kompas vereist. Op dit moment is de dienst alleen op Android-toestellen te gebruiken; andere mobiele platformen volgen later.

Bij het opstarten van de Layar-applicatie schakelt de camera automatisch aan. De GPS-ontvanger van de mobiele telefoon weet waar men zich bevindt en het kompas weet in welke richting de gebruiker kijkt. Elke partner (funda, Hyves, Tempo-Team, Zekur.nl of ING) heeft een verzameling locatiegegevens met relevante informatie, die een eigen digitale laag vormt. Met één druk op de knop wisselt de gebruiker eenvoudig tussen de verschillende lagen. Hiermee ontstaat een nieuw soort browser, die een verrijkte kijk op de werkelijkheid biedt.

Augmented Reality is enorm in opkomst. Het houdt in dat digitale wereld en werkelijke wereld in elkaar overvloeien. De techniek zal de komende maanden/jaren nog wel een hoop kinderziektes vertonen, maar de mogelijkheden zijn ongekend. Een vrij voor de hand liggend voorbeeld zou een krant zijn die op deze manier al het nieuws van een specifieke locatie kan tonen.

  • email
  • Print
  • Google Bookmarks
  • Technorati
  • LinkedIn
  • NuJIJ
  • Hyves
  • Twitter

We hopen dat dit artikel je de nodige informatie heeft verschaft. Wil je in de toekomst meer van ons lezen op het gebied van online uitgeven? Abonneer je op onze RSS feed, nieuwsbrief of volg ons via Twitter.

Wellicht ook interessant!

Remko is als projectleider/consultant bij Liones verantwoordelijk voor diverse interne en externe projecten. Als consultant is hij de expert op gebieden als usability, social media en online recruitment. Mijn LinkedIn-profiel
Bekijk meer berichten van Remko Zuiderwijk

2 reacties »

Laat een reactie achter!

Voeg je reactie toe of maak een trackback vanaf je eigen site.

U kunt gebruik maken van de volgende tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Deze website maakt gebruik van Gravatar avatars. Voor uw eigen Gravatar avatar kunt u registreren op Gravatar.