Home » Trends

De tragiek van een Paywall: 35 abonnees in 3 maanden

Geschreven door Remko Zuiderwijk (Liones) op woensdag 27 januari 20105 reacties
De tragiek van een Paywall: 35 abonnees in 3 maanden

Wederom een nieuw hoofdstuk in de discussie omtrent betaalde versus gratis content. Ik moet toegeven dat ik wel een beetje ‘paywall moe’ word op dit moment. Er gaat geen dag voorbij of er verschijnen talloze blogpostings met daarin de ‘voor’ en ‘tegens’ van een paywall. Wat mij betreft is discussie vrij simpel. Heb je het bereik (een vaak vergeten factor) en de unieke need-to-know informatie dan zijn er zeker mogelijkheden. Lever je content die voor het oprapen ligt en niet uniek is dan is de keuze voor een paywall minder logisch. Wellicht wat kort door de bocht, maar mijn inziens zijn dit in hoofdlijnen wel de bepalende factoren.

Aangezien de hele discussie (maar vooral de uitvoering) rondom het betalen voor content nog relatief nieuw is, veel cijfers zijn er niet bekend, is het nog altijd wachten op de eerste succesverhalen. Gisteren stuitte ik echter wel op een van de eerste verhalen waarbij een paywall hopeloos gefaald heeft.

Newsday

De New Yorkse krant Newsday maakte namelijk bekend dat in de eerste 3 maanden sinds de invoering van de paywall zij maar 35 online abonnementen afgesloten hebben. De krant die gekozen heeft voor het model waarbij alleen de inleidingen te lezen zijn om vervolgens te moeten betalen vraagt 5 dollar per week om de complete content te mogen lezen. Deze paywall heeft tot nu toe dus maar 3000 dollar opgeleverd, of omgerekend zo’n 175 euro per week. Saillant detail is dat het redesign voor onder andere de paywall bijna 4 miljoen dollar gekost heeft.

Bestaande abonnees

Er dient wel een kleine kanttekening gemaakt te worden bij dit hele verhaal. De online editie is gratis voor alle ‘print’ abonnees van Newsday of wanneer men gebruiker is van Optimum Cable, een leverancier van digitale televisie en internet dat ook eigendom is van Newsday eigenaar James Dolan. Volgens Newsday behoort 75% van de inwoners van Long Island tot deze groep.

Bezoekersdaling van 30%

De vraag is natuurlijk of de stelling van Rupert Murdoch (ik heb liever betalende lezers…) nu overeind blijft. Het antwoord is nee in het geval van Newsday. Volgens Nielsen Online had Newsday in oktober 2009 een bereik van 2,2 miljoen unieke bezoekers. In november liep dit al terug naar 1,7 miljoen en in december kwam de statistieken niet verder dan 1,5 miljoen unieke bezoekers. Een daling van grofweg 30 procent.

Wanneer we de extra inkomsten van 3000 dollar delen door het verlies van 700.000 bezoekers, komen we op een bedrag van 4,28 dollar per 1.000 unieke bezoekers. Oftewel, elke 1.000 unieke bezoekers minder levert een ruime 4 dollar op. Ik denk dat Newsday een veelvoud van de 3000 dollar had kunnen verdienen met het extra verkeer van de 700.000 bezoekers door middel van advertenties, producten en affiliate deals.

Een paywall werkt dus niet?

Zoals ik in de inleiding al aangaf hangt het succes van een paywall van verschillende factoren af. Newsday had met 2,2 miljoen bezoekers wel degelijk een interessant bereik. Het falen zit hem hier echter overduidelijk in het feit dat de content niet uniek is en geen ‘need to know’ niveau heeft. Newsday is een krant zoals alle andere kranten. Natuurlijk met een eigen journalistieke redactie, maar blijkbaar niet van een dusdanige kwaliteit en inhoud dat mensen daarom Newsday lezen.

Misschien is een van de reacties nog wel het meest veelzeggend:

Newsday suks I live on long Island and I wouldn,t wipe my a$$ with there rag of a paper in the woods, I,d rather use poison Ivy. How could those people be so stupid as to think we all think like the rich and powerful. We are broke as a county and as a nation. Get the silver spoon out of there mouth and roll the window down on the limo and see what’s really going on.

Gerelateerde berichten:

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Hyves
  • NuJIJ
  • email
  • Print

Trefwoorden: , , ,

Remko Zuiderwijk is tegenwoordig Operationeel Manager bij Liones. Maar naast deze functie is er een liefde voor online projecten die komt uit zijn vorige functie als Projectmanager/Consultant. Vooral op gebieden als conceptontwikkeling, verdienmodellen, social media en usabillity adviseert hij nog dagelijks klanten. Tot slot is hij een van de initiatiefnemers van het weblog Publishr.nl. Vragen? Neem gerust contact op via mijn LinkedIn of mijn Google Profiel
Bekijk meer berichten van Remko Zuiderwijk

5 reacties »

  • Krant introduceert betaalmuur: 35 abonnees erbij - Sargasso schreef:

    [...] posts /**/ /**/ Krant introduceert betaalmuur: 35 abonnees erbij27-01-2010 om 16:34 door CarlosKrant introduceert betaalmuur, na drie maanden 35 abonnees erbij en 700.000 bezoekers kwijtInternet, Kranten, paywall, Waan v/d Dag Terug naar het blog 0 Reacties Naar reactieformulier/**/ [...]

  • Sefke schreef:

    De online versie van de Spaanse krant El País was een aantal jaren geleden ook slechts via betaling te lezen. Daar zijn ze op terug moeten komen. De New York Times heeft overigens ook plannen in dezelfde richting.

  • Jan schreef:

    Hoi Remko.. Als je echt “Paywall” moe bent.. gaan we over naar “Value Gate”..

  • Anders Floor schreef:

    Interessant wordt wat er in de komende drie maanden gebeurt. De meest fanatieke volgers zullen als eerste een abonnement afsluiten. Ze zullen nu moeten gaan peuren in een vijver met minder fanatieke volgers. Een vijver die bovendien snel kleiner wordt; de 700.000 unieke bezoekers die besloten hebben de site links te laten liggen krijgen ze immers met dit model niet meer terug.

    Wat je in dit verhaal eigenlijk ook nog zou moeten weten, is de bouncerate (hoeveel mensen verlaten de site direct op de pagina van binnenkomst) en het aantal pageviews per bezoeker. Zou me niet verbazen als het totaal aantal pageviews niet met 30%, maar met 70-80% is afgenomen.

    Self Destruction 101. Om nog maar te zwijgen over het feit dat je concurrenten binnen het lokale nieuwssegment met dit soort grappen een geweldige push geeft.

  • Jeroen schreef:

    Vind ‘t niet kort door de bocht, ik denk juist dat je de spijker op z’n kop slaat met unieke need-to-know informatie. Feitelijk blijft ‘t eerlijke ‘handel’… je betaald toch ook niet voor de spits of metro.

    Zie ook m’n blogpost over gratis of betaalde content.

Laat een reactie achter!

Voeg je reactie toe of maak een trackback vanaf je eigen site.

U kunt gebruik maken van de volgende tags:
<a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Deze website maakt gebruik van Gravatar avatars. Voor uw eigen Gravatar avatar kunt u registreren op Gravatar.