Digitaal publiceren: 7 tips voor kleine uitgevers
Kleine uitgeverijen zijn door het ontbreken van opgetuigde marketing- en R&D-afdelingen veel minder krachtig dan grote uitgeverijen. De wendbaarheid van kleine organisaties maakt deze achterstand echter meer dan goed. Voor innovatieve ideeën moet je dus bij kleine uitgeverijen zijn. Dat geldt ook voor het ontwikkelen van e-books. Negeren of ontkennen van deze trend in de markt is overbodig en er is geen reden voor paniek, betoogt de Zuid-Afrikaanse blogger Arthur Attwel in een artikel met zeven tips voor kleine uitgevers.
Begin eerst eens met het mentaal loskoppelen van content en artefact: dat stelt een uitgever in de gelegenheid om content op meer platforms te delen en tegelijkertijd het artefact (het papieren boek) in waarde te doen stijgen. Attwell geeft kleine uitgeverijen zeven tips om gebruik te maken van digitale mogelijkheden voor hun fonds:
1. Niet alleen techneuten lezen e-books.
Een e-book is een document dat digitaal wordt gedeeld. Het productieproces is hetzelfde: schrijven, redigeren, ontwerpen, distribueren, promoten. Aan het format worden geen ingewikkelde eisen gesteld: een pdf of zelfs een Word-document kun je al publiceren als e-book.
2. Maak je niet druk om de beveiliging
Digital Rights Management (DRM) is behoorlijk effectief bij het beveiligen van een e-book, maar kost tot 30 procent van de waarde van een e-book. De kans dat een uitgever door illegaal kopiëren 30 procent omzetderving boekt, is minimaal. En ‘illegale lezers’ zijn ook promotors van uw content.
3. Gebruik gratis online diensten om content te converteren tot een goed e-bookformat
Voorbeelden hiervan zijn Scribd, Issuu, Exact Editions, Smashwords en Calibre. Als gratis niet voldoet, overweeg outsourcing, bijvoorbeeld naar India.
4. Gebruik gratis online diensten voor distributie en verkoop van e-books
Geschikte diensten hiervoor zijn Scribd, Exact Editions, Bookglutton of t.z.t. Google Editions.
5. Blijf niet stilstaan bij e-books
Een voorbeeld van Attwell: in de onderwijs- en bibliotheekwereld is men al behoorlijk vergevorderd in ‘collaborative writing’. Tekstboeken kunnen worden geremixt door onderwijzend personeel of beschikbaar worden gesteld via het mobiele kanaal.
6. Beschouw je printproduct als versie met toegevoegde waarde ten opzichte van het e-book
Een e-booklezer is een potentiële klant voor het printproduct. Bezitters van een Kindle kopen 3,1 keer meer papieren boeken dan niet-bezitters, stelt Amazon.com.
7. Lees zoveel mogelijk over online uitgeven.
Kennis over online uitgeven kun je kopen. De kosten? Een beetje tijd. Breng de belangrijkste blogs in kaart en besteed een uurtje per week aan het bijhouden ervan.
Gerelateerde berichten:
- Frankfurter Rundschau op de iPad: businessmodel
- In 1964 verloren uitgevers de slag van Apple
- Uitgeven: van massacommunicatie naar personalisatie en interactie
- Apps: de ervaringen van Veronica Magazine
- Waarom Mediafacts naar de iPad gaat
Trefwoorden: Arthur Attwell, e-book, iPad, kindle, kleine uitgever
















Goed artikel! Ik zou willen XinXii toevoegen: Gratis online dienst voor distributie en verkoop van ebooks.
http://www.xinxii.com
Laat een reactie achter!