Home » Business

Reader’s Digest: van uitgever tot direct marketingreus

Geschreven door Publishr.nl Magazine (Liones) op vrijdag 20 augustus 2010Geen reactie
Reader’s Digest: van uitgever tot direct marketingreus

Wat in 1922 begon als uitgeverij van een magazine met een oplage van 1.500 exemplaren, groeide uit tot een bedrijf dat jaarlijks wereldwijd tientallen miljoenen boeken, muziek- en beelddragers en andere producten verkoopt. Het tijdschrift, Reader’s Digest, werd de poort naar een database van 130 miljoen consumentengegevens die worden ingezet voor talloze direct marketingacties.

Een paar statistieken: Reader’s Digest Association (RDA) heeft kantoren in 43 landen, verkoopt producten in 78 landen, en is uitgever van 90 magazines waarvan 50 lokale edities van Reader’s Digest. Maar Reader’s Digest is veel meer dan het magazine dat tegenwoordig een maandelijkse wereldwijde oplage kent van 23 miljoen exemplaren. De omzet wordt namelijk vooral gerealiseerd door de verkoop van producten via direct marketing.

Reader’s Digest verkoopt over de hele wereld jaarlijks meer dan vijftig miljoen boeken over onder meer gezondheid, koken, natuur, geschiedenis en reizen. Ook biedt het ruim tien miljoen muziekcollecties aan die variëren van klassiek tot country en van nationale muziek tot nostalgie, plus nog eens vijf miljoen video’s en dvd’s met thema’s als reizen, natuur en geschiedenis. En dan zijn er nog de cadeauartikelen, de gezondheidsproducten en de prijzenfestijnen. Om dit alles onder de aandacht te brengen van de doelgroep, gaan er alleen al in de Benelux jaarlijks negen miljoen mailings de deur uit.

Het beste verzameld

De oprichter van Reader’s Digest, William Roy DeWitt, kon niet vermoeden dat zijn magazine zou uitgroeien tot een wereldwijd actief concern met als grootste kapitaal de consumentendatabase. In februari 1922 publiceerde hij de eerste editie van het tijdschrift met geleend geld. Nou ja, tijdschrift: eigenlijk was het niet meer dan een zestig pagina’s tellende verzameling van gestencilde (uittreksels van) artikelen die elders al waren gepubliceerd. Vanaf de eerste uitgave werden de magazines per post verstuurd naar abonnees, die destijds drie dollar moesten neertellen voor een jaarabonnement. Daarvoor kregen ze een collectie artikelen die DeWitt speciaal voor hen had geselecteerd.

De kracht van print

Het idee van DeWitt werd in de loop der jaren steeds verder verfijnd en breder uitgerold. Sinds het begin van de jaren zestig van de vorige eeuw worden de abonnees van Reader’s Digest voorzien van doelgroepspecifieke verkoopinformatie. Van boeken tot beelddragers, van muziek tot cadeauartikelen en gezondheidsproducten: je kunt het allemaal bestellen bij Reader’s Digest. Het bedrijf is niet stil blijven staan toen de digitalisering van informatievoorziening zijn intrede deed: het beschikt over een uitgebreide internetsite, twittert, stuurt e-mailings en richtte webcommunities op zoals (in Nederland) BoekenBuzz.nl en AllRecipes.nl. En met de blik op de toekomst gericht wordt er gewerkt aan iPhone-apps en e-books.

Toch benadrukt Susan Duinhoven, algemeen directeur van Reader’s Digest in de Benelux, dat direct marketing via print niet aan kracht inboet. “De tendens is dat businessmodellen steeds meer richting internet gaan, ten koste van verkoopactiviteiten via print. Dit verkleint de concurrentie in de brievenbus, maar wij zijn vooral succesvol vanwege onze expertise. In de loop der jaren hebben we in de Benelux een database opgebouwd van bijna zeven miljoen records, en deze gegevensbestanden worden voortdurend verbeterd en verrijkt. We weten daardoor precies wat we aan wie moeten aanbieden.”

Je leest het volledige interview met Susan Duinhoven en Gerard Visser van Reader’s Digest, een uitgever die ook nieuwe verdienmodellen zoekt (en vindt), in de september edite van Publishr.nl Magazine. Mis ‘m niet en neem een abonnement!

Gerelateerde berichten:

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Hyves
  • NuJIJ
  • email
  • Print

Trefwoorden: , , , ,

Publishr.nl Magazine verschijnt vier keer per jaar. Meld je vandaag nog aan voor een gratis abonnement!
Bekijk meer berichten van Publishr.nl Magazine

Laat een reactie achter!

Voeg je reactie toe of maak een trackback vanaf je eigen site.

U kunt gebruik maken van de volgende tags:
<a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Deze website maakt gebruik van Gravatar avatars. Voor uw eigen Gravatar avatar kunt u registreren op Gravatar.