Home » Social media, Spotlight, Trends

Facebook vs. E-mail: Aan welk bestand moet je bouwen?

Geschreven door (Liones) op maandag 20 juni 2011 reacties
Facebook vs. E-mail: Aan welk bestand moet je bouwen?

Afgelopen woensdag verscheen er op het blog van Mequoda (aanrader) een interessant vergelijking tussen twee ‘marketing tools’. In het artikel stelt men zich de vraag of je beter je energie kan steken in het uitbouwen van je Facebook netwerk, of kan je beter focussen op nieuwsbrieven.

De inleidende vraag is hoe je de marketing activiteiten zou inrichten als je Facebook aanhang net zo groot is als het abonnee bestand van de nieuwsbrief. Zou je potentiële Facebook fans ook ‘bestoken’ met whitepapers? Of zou je dit platform gewoon ‘social’ laten groeien?

Een eerste interessante waarneming (bron: FastCompany) is dat social media een aandeel heeft van 60% in alle ‘click throughs’. Voor e-mail is dit percentage 31%. Dit maakt een Facebook bestand dat even groot is als je e-mail bestand dus nog interessanter.

Vervolgens maakt Mequoda een berekening van het resultaat wanneer beide marketing instrumenten over 10.000 abonnee’s zouden beschikken.

E-mail: Verzending van een nieuwsbrief

  • Dit vergt opmaak, testen en schrijven van e-mail vriendelijke ‘subjects’
  • Een percentage van deze verzending verdwijnt in spam filters en bouncers
  • Als je bounce percentage 5% is dan bereik je uiteindelijk 9.500 abonnees
  • De gemiddelde ‘open rate’ van de ‘publishing industry’ is 18,43% (bron: MailChimp). Dit betekent dat 1,751 mensen de mail openen.
  • De gemiddelde ‘click rate’ is 3,39% (bron: MailChimp). Dit betekent dat maar 59 van de 1.751 mensen je website bezoeken.
Al de moeite van een nieuwsbrief verzending doe je dus maar voor 59 mensen. Natuurlijk is het zo dat bij automatische nieuwsbrieven de inspanning een stuk minder is.

 

Facebook: Plaatsing van een artikel op je ‘wall’

  • Geen opmaak en redactionele ‘problemen’
  • Geen bouncers, maar allemaal kwalitatieve accounts
  • Geen bouncers, dus je bereikt werkelijk 10.000 mensen
  • Door het ontbreken van bouncers leest 18,43% oftewel 1.843 mensen zien je bericht.
  • Als we hetzelfde ‘click ratio’ van 3,39% (onwaarschijnlijk) hanteren betekent dit dat er 62 mensen je website bezoeken
  • MAAR, de gemiddelde Facebook (dus geen FB advertenties) klik/open ratio is 6,49% (bron: AdAge). Wanneer we dat percentage toepassen op het bereik van 10.000 dan levert dat 649 bezoeken aan je website op. Oftewel 590 pageviews meer of 1000% effectiever dan e-mail.

 

Volgens deze berekening is het hebben van een even grote Facebook groep dus vele malen efficienter dan je nieuwsbrief. En als dat werkelijk het geval is waarom zou je ook niet dezelfde ‘list-building’ strategie hanteren? Het vragen aan iemand om je pagina te ‘liken’ voordat zij de gratis whitepapers kunnen downloaden is voor de meeste gebruikers een ‘low-risk’ transactie. Misschien zelfs nog wel een veel lagere drempel dan het achterlaten van een e-mailadres. Is het dan geen risico dat mensen na het downloaden je meteen weer ‘unliken’? De belofte van meer gratis whitepapers en andere ‘free’ producten zal er waarschijnlijk voor zorgen dat dat niet gebeurt. Dat is immers ook de reden dat mensen nieuwsbrief abonnee blijven bij hun favoriete online winkels.

Ik kan deze blogpost dan ook niet anders eindigen met de tip om onze Facebook pagina te ‘liken’. (Dan beloven wij dat we in de toekomst dit platform beter zullen benutten.)

 

Gerelateerde berichten:

Be Sociable, Share!

Trefwoorden: , , ,

Remko Zuiderwijk is tegenwoordig Operationeel Manager bij Liones. Maar naast deze functie is er een liefde voor online projecten die komt uit zijn vorige functie als Projectmanager/Consultant. Vooral op gebieden als conceptontwikkeling, verdienmodellen, social media en usabillity adviseert hij nog dagelijks klanten. Tot slot is hij een van de initiatiefnemers van het weblog Publishr.nl. Vragen? Neem gerust contact op via mijn LinkedIn of mijn Google Profiel
Bekijk meer berichten van

Laat een reactie achter!

Voeg je reactie toe of maak een trackback vanaf je eigen site.

U kunt gebruik maken van de volgende tags:
<a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Deze website maakt gebruik van Gravatar avatars. Voor uw eigen Gravatar avatar kunt u registreren op Gravatar.